Platforma schodowa Ascendor – ogólne informacje

Firma Ascendor jest producentem m.in. platform schodowych, poruszających się na torze prostym oraz krzywym. Pomimo, że istnieje na rynku stosunkowo niedługo, może poszczycić się urządzeniami, charakteryzującymi się najwyższą jakością wykonania. Są to komfortowe windy schodowe o innowacyjnych rozwiązaniach, które służą wielu niepełnosprawnym na całym świecie. Platforma schodowa Ascendor to świetny sposób na zlikwidowanie barier architektonicznych w Twoim otoczeniu.

Estetyczna platforma schodowa Ascendor

Wysoka jakość i uniwersalność

Choć takie połączenie wydaje się być niemożliwe – platformy schodowe firmy Ascendor łączą obie te cechy. Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to estetyka urządzenia. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu oraz wysokiej dbałości o szczegóły platforma (kliknij aby dowiedzieć się więcej) prezentuje się elegancko w niemal każdej przestrzeni. Ponadto, jej dużym atutem jest szyna, którą wykonano w całości ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że winda posłuży przez wiele lat bez korozji oraz konieczności odświeżania urządzenia.

Dodatkowo, umożliwia to instalację platformy schodowej również na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, nierdzewnych materiałów, można ją swobodnie użytkować w różnych warunkach atmosferycznych. Pomimo, iż montaż platformy możliwy jest zarówno do ściany, jak i do słupków, w przypadku montażu zewnętrznego najczęściej wybór pada na mocowanie do słupków. Jest to spowodowane jakością ścian oraz występowaniem różnych warstw ociepleń na elewacji.

Platforma schodowa, jej podział i specyfikacja

Spośród urządzeń firmy Ascendor wyróżniamy dwie platformy schodowe, które cieszą  się popularnością i zaufaniem. Są to modele: przeznaczona na tor prosty PLG7 oraz na tor krzywoliniowy PLK8 (kliknij aby dowiedzieć się więcej) . Tor jezdny powyższych platform składa się z dwóch rur, zamontowanych nad schodami, wzdłuż których urządzenie się porusza. Natomiast górna rura dodatkowo posiada również funkcję poręczy, z której można swobodnie korzystać podczas wchodzenia po schodach.

Platforma schodowa krzywoliniowa

Sterowanie platformami odbywa się na kilka sposobów, w zależności od indywidualnych preferencji. Każde urządzenie wyposażone jest w dotykowy panel sterowania, znajdujący się na wysokości ramion osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo platforma posiada pilot, który pozwala na zdalne sterowanie, otwieranie, zamykanie czy też przywoływanie windy z przeciwnego przystanku. Dlatego obsługa panelu sterowania oraz pilota jest łatwa i intuicyjna, dostępna dla każdego.

Zalety platform Ascendor

Bez wątpienia największą zaletą platform schodowych, produkowanych przez firmę Ascendor, jest ich funkcjonalność oraz niezawodność. W standardowej opcji na te platformy udzielana jest aż 3 letnia gwarancja, którą, za dodatkową opłatą, można przedłużyć do nawet 5 lat. Ponieważ to rzadkość przy tego typu urządzeniach, jest to świadectwo ich wysokiej jakości. Ważnym aspektem jest fakt użycia dobrego gatunku, trwałych materiałów. Dzięki nim platforma działa perfekcyjnie, płynnie i cicho, a przy okazji posiada wyjątkowy, nowoczesny i elegancki wygląd.

Platforma schodowa dla niepełnosprawnych.

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest ilość zajmowanego przez urządzenie miejsca. Platforma schodowa Ascendor po złożeniu zajmuje tylko około 25 cm, dzięki czemu nie wpływa na sposób używania schodów przez pozostałych domowników. Ponadto, urządzenie w swojej ofercie posiada wiele wariantów, spośród których możliwe jest dostosowanie jej rozmiaru do konkretnej klatki schodowej. W ten sposób platforma sprawdzi się na szerokich, jak i na wąskich schodach.

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych.
Dofinansowanie PFRON.
Oferta krzesełek schodowych