Krzesełko schodowe – nietypowe rozwiązania

W przypadku osób mających problem z wchodzeniem po schodach idealnie sprawdza się specjalne urządzenie w postaci krzesełka schodowego, które pełni funkcje jednoosobowej windy. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku. Oczywiście nawet młodzi ludzie nierzadko nie mają możliwości pokonywania we własnym zakresie przeróżnych barier architektonicznych. Na szczęście jest krzesełko schodowe, które można zainstalować w dowolnym miejscu w ciągu kilku godzin. Jeśli komuś zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy, to świetnym rozwiązaniem będzie wybranie modelu używanego, w przystępnej cenie.

Krzesełko schodowe zewnętrzne.

Pokonywanie barier architektonicznych staje się łatwe dzięki krzesełkom schodowym

Krzesełko schodowe jest urządzeniem dźwigowym, przeznaczonym przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i starszych, umożliwia wjeżdżanie i zjeżdżanie ze schodów. Można liczyć na wygodne i szerokie siedzisko, dodatkowy komfort zapewniają podłokietniki, na których układa się ręce.  Producent wyposażył krzesełko również w pas bezpieczeństwa, dzięki czemu nie trzeba martwić się wypadnięciem z niego podczas wjeżdżania na wyższą kondygnację lub zjeżdżania w dół. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy jest w stanie przyjąć pozycję siedzącą, nierzadko wiąże się to z nasileniem nieprzyjemnych dolegliwości ze strony stawów. Na szczęście na to również znalazło się skuteczne rozwiązanie.

Warto zdecydować się na krzesełko schodowe wyposażone w ramę stojącą. Oznacza to, że nawet osoby mające trudności ze zginaniem nóg w kolanach mogą bezpiecznie i wygodnie wejść po schodach. Na tym jednak udogodnienia się nie kończą. Producent krzeseł schodowych postanowił jeszcze bardziej ułatwić i uprzyjemnić życie klientom. Przycisk służący do sterowania urządzenia może znaleźć się w perforowanym miejscu, czyli na jednym z podłokietników. Nie ma również problemu z wykonaniem na zamówienie wyższego krzesełka, aby dopasować się do wzrostu użytkownika. Krzesełko schodowe jest przeznaczone również dla osób, które nie mają kończyn dolnych. Jako że w ich przypadku niemożliwe staje się oparcie nóg na podnóżku w krzesełku, co zapewnia większą stabilność, to pozostaje dokładne przypięcie pasów bezpieczeństwa.

Krzesełko schodowe wewnętrzne.

Różne sposoby na wykorzystanie krzesełek schodowych

Krzesełko schodowe może zostać zamontowane na każdych schodach, niezależnie od materiału, z którego zostały one wykonane. Problemem nie są również strome i wąskie schody. W ich przypadku również istnieje możliwość zamontowania windy dla osób niepełnosprawnych. Nie ma znaczenia czy stopnie są metalowe, drewniane, kamienne. Doświadczeni fachowcy dopasują odpowiedni model krzesełka i zajmą się profesjonalnym montażem. Wszystko będzie działać prawidłowo, nawet skomplikowane zlecenia zostaną zrealizowane sprawnie i szybko. Krzesełko przyschodowe prostoliniowe może być zamontowane na schodach pod kątem nachylenia 48 stopni. Nawet jeśli szerokość schodów wynosi zaledwie 65 cm, to nadal możliwe jest zainstalowanie windy krzesełkowej. Jest to świetne rozwiązanie zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Jeśli krzesełko ma być użytkowane poza domem, to można liczyć na otrzymanie w zestawie specjalnego pokrowca, który chroni urządzenie przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie trzeba wobec tego martwić się, że dojdzie do awarii, po którym porusza się wagon wraz z krzesełkiem.

Krzesełko schodowe zamocowane do ściany?  

W przypadku krzesełek schodowych istnieje nawet możliwość zamontowania ich do specjalnej szyny, co świetnie sprawdza się w przypadku problematycznych schodów, o zróżnicowanej konstrukcji, przykładowo kręconych.  Dodatkowa szyna będzie też niezwykle pomocna przy bardzo wąskich schodach, które uniemożliwiają montaż krzesełka. Jak widać, krzesełka schodowe mają szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzają się także do przetransportowania niepełnosprawnego dziecka w foteliku. Zamiast siedziska można także przymocować skrzynię, która posłuży do transportu rozmaitych towarów. Siedzisko w krzesełku jest demontowane, więc nie ma z tym problemu. Jest ono w stanie udźwignąć wagę 130 kg.