Krzesełko schodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Bariery architektoniczne stają się poważnym problemem dla osób w podeszłym wieku, mających trudności z poruszaniem się. Na szczęście można temu przeciwdziałać. Krzesełko schodowe i jego montaż będzie sposobem na zwiększenie samodzielności . Wystarczy usiąść wygodnie, zapiąć pasy bezpieczeństwa, nacisnąć przycisk i wjechać na wyższą kondygnację. Nie trzeba nawet kupować nowego urządzenia, w sprzedaży znajdują się modele używane, które posłużą niezawodnie użytkownikom przez wiele kolejnych lat.

Krzesełko schodowe Acorn Suerglide

Krzesełko schodowe Acorn sposobem na ułatwienie sobie życia

Nawet młode osoby mogą mieć problemy z wchodzeniem po schodach z powodu różnych schorzeń czy rozmaitych niedomagań. Dla seniorów nierzadko pokonanie kilku stopni wiąże się z ogromną trudnością. Z kolei osoby na wózkach inwalidzkich nie są w stanie wejść po schodach we własnym zakresie z oczywistych powodów. Warto wobec tego zdecydować się na krzesełko schodowe na przykład model Acorn Superglide 130, które będzie służyć jako indywidualna winda, niezwykle wygodna i bezpieczna w użyciu. Angielski producent krzeseł cieszy się renomą od lat. Cały czas przybywają kolejni zadowoleni klienci, wdzięczni za ułatwienie im codziennej egzystencji. Jest to idealne rozwiązanie dla każdej starszej osoby i jej opiekuna. Realizacja zamówienia następuje bardzo szybko, to samo dotyczy montażu. Już po kilku godzinach można przejść do użytkowania własnej windy schodowej w swoim domu.

Krzesełko schodowe w pigułce

Krzesełko będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku schodów zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Marka Acorn jest bardzo dobrze znana, ma wieloletnie doświadczenie w produkcji krzesełek. Na wszystkie produkty udziela gwarancji, dzięki czemu w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z prawidłowym działaniem sprzętu zostanie udzielona natychmiastowa pomoc. Wystarczy właściwie użytkować krzesełko i pamiętać o jego regularnym serwisowaniu, a posłuży przez długi czas. Krzesełko schodowe Acorn może zostać zamontowane na różnego rodzaju schodach. Sprawdzi się ono nawet w przypadku ograniczonego miejsca, wąskich schodów. Do wyboru jest wiele opcji montażu, więc nie będzie problemu z zaadoptowaniem urządzenia do potrzeb i możliwości.

Serwisowanie krzesełka schodowego

Niedroga winda dla seniorów i osób mających problemy z poruszaniem się

Krzesełko schodowe Acorn może być zainstalowane po stronie zarówno lewej, jak i prawej. Umożliwia łatwe pokonywanie schodów na zewnątrz budynku i w domowych wnętrzach. Szynę jezdną montuje się do schodów, można też przymocować ją do ściany lub założyć szyny z zawiasem. W zestawie znajduje się ładowarka, która ładuje akumulator w czasie niekorzystania z niego. Jest również pokrowiec na  krzesełko, aby było ono chronione przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Mając własną windę schodową, znika problem z samodzielnym poruszaniem się po domu, wychodzeniem do ogrodu.

Długość szyny jezdnej w krzesełku może wynosić aż sześć metrów. Istnieje jednak możliwość jej wydłużenia lub skrócenia, jeśli wystąpi taka potrzeba. Nawet   jeżeli schody mają długość ośmiu metrów, to nie będzie problemu z dopasowaniem odpowiedniego modelu windy. Wszystko po to, aby użytkownik nie musiał martwić się barierami architektonicznymi. Pokonywanie stopni stanie się niezwykle łatwe i bezpieczne. Senior będzie bardziej samodzielny, wchodzenie po schodach przestanie być dla niego czymś uciążliwym i stanowić zagrożenia. Z krzesełka schodowego można korzystać wielokrotnie w ciągu dnia, akumulatory są bardzo wydajne i szybko się ładują.