HomeGlide, czyli najtańsze krzesełko schodowe

Krzesełko schodowe HomeGlide to rodzaj windy schodowej, która porusza się pomiędzy piętrami po torze prostym. Urządzenie cechuje nowoczesne wzornictwo oraz wysoki komfort użytkowania. Instaluje się ją w różnych wariantach, jest dostępne praktycznie od ręki, a sam montaż trwa jeden dzień. Jednak swoją popularność zyskało przede wszystkim, jako najtańsze krzesełko schodowe dostępne na rynku.

Jak działa krzesełko schodowe?

HomeGlide porusza się na linii prostej, po aluminiowej szynie, zamontowanej nad stopniami schodów. Standardowa długość szyny wynosi 5 metrów, a producent dostarcza ją w dwóch 2,5 metrowych fragmentach. Jednak jej ostateczną długość nasi specjaliści mogą dostosować do konkretnych schodów. Krzesełko posiada zasilanie akumulatorowe, co oznacza, że mechanizm jezdny posiada silnik, który podczas jazdy pobiera prąd właśnie z akumulatorów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Krzesełko HomeGlide wyposażone jest w kilka udogodnień, których zadaniem jest w głównej mierze zapewnienie maksimum bezpieczeństwa osobie transportowanej. Jednym z nich jest możliwość obrócenia siedziska na górnym przystanku. Jest to wygodna, ale i niezbędna funkcja. Krzesełko podczas jazdy zwrócone jest bokiem do kierunku jazdy. Po dojechaniu na górny przystanek, dzięki specjalnej dźwigni można je odwrócić o około 85 stopni oraz swobodnie wysiąść. Ponadto urządzenie wyposażone jest w pasy bezpieczeństwa  oraz dwa systemy sterowania: w podłokietniku oraz bezprzewodowo, za pomocą pilota.

Warunki niezbędne do montażu krzesełka HomeGlide

Choć krzesełko schodowe HomeGlide posiada prostą konstrukcję i jest stosunkowo łatwe w montażu, należy najpierw sprawdzić, czy schody spełniają minimalne wymagania, niezbędne do jego instalacji. Przede wszystkim, jak wspomniano powyżej, standardowa szyna, dołączona do krzesełka ma długość 5 metrów, zatem i schody powinny mieścić się w tej długości. Innym, równie istotnym parametrem, jest szerokość schodów. Całkowita szerokość rozłożonego krzesełka wynosi 650 mm, zakładamy zatem, że aby móc poprawnie wykonać montaż schody muszą mieć przynajmniej 68 cm szerokości.

Samodzielny montaż?

W przypadku krzesła schodowego HomeGlide istnieje możliwość zakupu do samodzielnego montażu. W tym celu należy jednak dokonać dokładnych pomiarów, zgodnie z instrukcją, dostarczoną przez naszą firmę Windy Schodowe. Parametry, które są niezbędne, to długość i szerokość schodów oraz kąt ich nachylenia. Na podstawie tak przygotowanego zamówienia klient oprócz urządzenia i jego osprzętowania, otrzymuje instrukcję montażu w wersji papierowej oraz w formie filmu instruktażowego.

Spośród całej gamy dostępnych krzesełek schodowych, HomeGlide to urządzenie zdecydowanie warte rozważenia. Przede wszystkim jest to najtańsze krzesełko schodowe dostępne na rynku Polskim, a przy tym jest to urządzenie wysokiej jakości. Warto jednak pamiętać, że wszystkie windy schodowe, w tym także krzesełka schodowe, podlegają pod Dozór Techniczny. Wiąże się to z koniecznością wykonywania regularnych przeglądów i serwisów.