Proces projektowania i produkcji szyny jezdnej do krzesełka Otolift Modul Air

Krzesełka Otolift Modul Air to jedne z urządzeń wykorzystywanych do transportu seniora lub osoby z niepełnosprawnością po schodach. Obecnie z powodzeniem wykorzystuje się je zarówno w prywatnych domach, jak i w urzędach, przychodniach lekarskich, czy innych instytucjach publicznych. 

Planujesz zakup krzesełka schodowego na schody krzywoliniowe i z lękiem myślisz o tym przedsięwzięciu? Nie ma się czego bać! Nasi specjaliści poprowadzą Cię krok po kroku przez wszystkie etapy zamówienia. Jako firma Windy Schodowe zajmujemy się kompleksowo całym procesem zamówienia i montażu. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są poszczególne etapy projektowania i produkcji szyny jezdnej do krzesełka Otolift Modul Air. 

Jak wygląda proces zamówienia i produkcji krzesełka Otolift Modul Air?

Krzesełko na torze krzywoliniowym jest produkowane na konkretne zamówienie. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie szczegółowych informacji o wymaganiach w projekcie. Pierwszym etapem zamawiania krzesełka schodowego Otolift Modul Air jest wykonanie pomiaru schodów i szczegółowego rysunku. Należy na nim zaznaczyć między innymi wszystkie ewentualne przeszkody na trasie urządzenia (przeszkody, czyli np. parapety, grzejniki, poręcze, gzymsy). Zajmują się tym specjaliści z firmy Windy Schodowe. Kolejnym krokiem jest wysłanie wyników pomiarów i rysunków do producenta, czyli holenderskiej firmy Otolift. Producent następnie przygotowuje projekt wykonawczy z zaznaczonym kształtem szyny jezdnej i przesyła go do akceptacji. Po akceptacji, firma Otolift przystępuje do złożenia toru jezdnego. Ostatnim etapem jest montaż urządzenia u klienta. 

Zadzwoń i zapytaj o najlepsze rozwiązanie: 787 986 002.

Dlaczego krzesełko Otolift Modul Air to dobry wybór?

Krótki czas realizacji zamówienia

Niezaprzeczalną zaletą windy krzesełkowej Otolift Modul Air jest czas realizacji zamówienia. Standardowy czas oczekiwania na krzesełko schodowe wynosi tylko 2,5 – 3 tygodnie. Wystarczy niecały miesiąc, aby od złożenia zamówienia, zamontować urządzenie u klienta. 

Atrakcyjna cena krzesełka schodowego 

Kolejna cechą, która sprawia, że krzesełko Otolift Modul Air bardzo korzystnie wypada na tle konkurencji jest jego stosunkowo niska cena. Krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym są droższe niż na torze prostym. Różnica w cenie wynika z faktu, że krzesełka krzywoliniowe są indywidualnie przygotowywane na zamówienie. 

Dlaczego montaż krzesełek Otolift Modul Air jest tańszy i szybszy?

Niska cena krzesełek Otolift Modul Air wynika z faktu, że ich producent składa szynę jezdną ze standardowych elementów. Firma Otolift masowo produkuje bardzo dużo rodzajów krótkich elementów szyny jezdnej. Dostępne są zarówno elementy odcinków prostych o długości od 10 cm aż do 2 m, jak również odcinki z zakrętami. Elementy produkowane w ten sposób występują w dwóch kolorach: brązowym i białym.

Następnie z gotowych elementów firma Otolift składa całość szyny jezdnej. 

Dzięki temu, że szyna jezdna składana jest z gotowych elementów, możliwe jest zakończenie procesu już w niecałe 3 tygodnie. 

Zobacz, jak wygląda korzystanie z krzesełka schodowego Otolift Modul Air:

Czy można modyfikować wygląd szyny jezdnej krzesełka Otolift Modul Air?

Klienci pytają często o wygląd szyny jezdnej i możliwości dostosowania jej do estetyki miejsca, gdzie ma być zamontowana. Ucieszy ich wiadomość, że zmiany w wyglądzie krzesełka mogą dotyczyć kolorystyki, jak i kształtu szyny jezdnej. 

Standardowa kolorystyka windy schodowej

Aby relatywnie tania produkcja i montaż krzesełek schodowych Otolift Modul Air była możliwa, trzeba pójść na pewne ustępstwa. Elementy szyny jezdnej produkowane masowo przez firmę Otolift są dostępne tylko w dwóch kolorach – białym i brązowym. Oczywiście możliwa jest zmiany koloru. Klient może wybrać dowolny kolor z palety RAL, na jaki pomalowana będzie szyna jezdna i nóżki krzesełka. Trzeba jednak pamiętać o tym, że malowanie proszkowe jest czasochłonne i kosztowne. Jeśli fabryka przestawi malarnię na kolor wybrany indywidualnie jest klienta, wzrośnie wtedy zarówno cena urządzenia, jak i czas realizacji zamówienia. 

Indywidualny kształt szyny jezdnej 

Na życzenie klienta firma Otolift może wyprodukować szynę w kształcie idealnie zgodnym z oczekiwaniami klienta. Dzięki temu, urządzenie może prezentować się nieco estetyczniej. Niestety, wykorzystanie elementów hybrydowych sprawi, że czas realizacji zamówienia się wydłuży, a koszt będzie wyższy. 

Co wybrać? Krzesełko z gotowych elementów czy wyprodukowane na zamówienie?

Przed ostateczną decyzją warto rozważyć obie opcje: szynę jezdną złożoną z masowo produkowanych białych lub brązowych elementów lub szynę wyprodukowaną pod konkretne zamówienie w dowolnym kolorze. PIerwsze rozwiązanie będzie tańsze i użytkownik będzie mógł szybciej cieszyć się zamontowanym w domu urządzeniem. Z kolei druga opcja umożliwia jak najlepsze dopasowanie krzesełka schodowego do estetyki mieszkania lub obiektu, gdzie ma być ono zamontowane. 

Skontaktuj się z nami i sprawdź ofertę na najtańsze krzesełko schodowe.
Skontaktuj się z nami.

Podsumowując:

Najtańsza wersja krzesełka schodowego Otolift Modul Air na schody krzywoliniowe:

  • Białe lub brązowe elementy szyny jezdnej
  • Szyna jezdna złożona z gotowych elementów
  • Czas realizacji zamówienia to tylko 2,5 – 3 tygodnie

Droższa wersja windy schodowej na torze krzywoliniowym Otolift Modul Air:

  • Dowolny kolor elementów szyny jezdnej i nóżek wybrany z palety RAL
  • Szyna jezdna wyprodukowana na konkretne schody
  • Dłuższy czas oczekiwania na dostawę urządzenia