Konserwacja krzesełka schodowego

W ofercie firmy Windy Schodowe oferujemy używane krzesła schodowe, na które dajemy roczną gwarancją. W trakcie instalacji, do każdego używanego krzesełka nasi monterzy montują nowe akumulatory, które mogą wytrzymać nawet następne 4 lata. Rutynowa konserwacja krzesełka schodowego dla seniorów zazwyczaj obejmuje odkurzenie toru jezdnego i przetarcie siedziska oraz obudowy urządzenia wilgotną szmatką od czasu do czasu.

Używane krzesełko schodowe
Konserwacja używanego krzesełka schodowego na szynie prostej lub krzywej

Dwa akumulatory żelowe zasilają Krzesełko schodowe Acorn Superglide. Każdy jest o napięciu 12 V i pojemności 7,2 Ah. Baterie są ładowane niskim (24 V) napięciem zmiennym na punktach ładowania (na dole i na górze szyny) poprzez zasilacz, który powinien być na stałe włączony do sieci.

Jak jest czas żywotności akumulatorów w krzesełku schodowym

W naszej ofercie zapewniamy nowe akumulatory podczas montażu do używanego krzesełka, które w warunkach typowego użytkowania (ok. 20 jazd dziennie) wewnątrz budynków powinny bezproblemowo działać przez 3-4 lata. Przy mniejszym użytkowaniu, czas ten może się wydłużyć nawet do 5 lat. Jednakże, jeśli krzesełko używamy na zewnątrz, żywotność akumulatorów może być krótsza niż 3 lata.

Ostatnio otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z klientów, że ich krzesełko zaczęło poruszać się coraz wolniej, mimo że minęły dopiero dwa lata od instalacji. Zawsze w takich sytuacjach zalecamy sprawdzenie wyświetlacza przy stacyjce. Jeśli wyświetla się ZERO lub literę C, to prawdopodobnie akumulatory są wyczerpane.

Taka sytuacja może też wystąpić, gdy ładowarka nie działa, jednak wtedy krzesełko emituje sygnał dźwiękowy, informujący o braku napięcia na punktach ładowania. Jeśli zasilacz jest podłączony, a krzesełko nie wydaje dźwięku, najprawdopodobniej konieczna jest wymiana akumulatorów, którą mogą wykonać nasi specjaliści.

W przypadku opisanym wcześniej, akumulatory już były zużyte, pomimo regularnego ładowania. Klient skonsultował się z nami i przekazał, że wyłączał zasilacz, oszczędzając energię, co wpłynęło na zużycie akumulatorów

Jak wymienić akumulatory w krzesełku schodowym?

Wymiana akumulatorów w krześle schodowym jest stosunkowo prosta, choć wymaga pewnych czynności, które zapewniają prawidłowe działanie z nowymi bateriami. Zalecamy, aby tę czynność wykonywała osoba z doświadczeniem. Przy tej okazji my jako firma Windy Schodowe sprawdzamy również stan całej windy schodowej oraz piloty zdalnego sterowania.

Dodatkowo, starannie przecieramy punkty ładowania umiejscowione na szynie, aby zapewnić najlepszy przepływ prądu pomiędzy nimi i stykami w krzesełku.

Koszty naprawy zależą od typu usterki i odległości do pokonania przez technika, zazwyczaj jednak nie przekraczają 400-500 zł brutto. Po wymianie akumulatorów i regulacji krzesełka zapewniamy 6-miesięczną gwarancję na nowe baterie, pod warunkiem prawidłowego użytkowania urządzenia.

Skontaktuj się z nami i sprawdź ofertę na najtańsze krzesełko schodowe.
Skontaktuj się z doradcą ds likwidacji barier architektoniznych